برای استفاده از خدمات طراحی دکوراسیون داخلی آرکیدلایت کلیک کنید

در مهندسی معماری و طراحی داخلی اصطلاحاتی وجود دارد که در نگاه اول غیر قابل فهم به نظر می‌رسند. راندو یکی از این اصطلاحات تخصصی است که هر اهل فنی از آن اطلاع دارد و البته بد نیست ما هم درباره آن بیاموزیم. شناخت راندو به ما کمک می‌کند طراحی داخلی را بهتر بفهمیم و بدانیم که یک طراحی مناسب چگونه انجام می‌شود.

راندو در معماری به معنای ارائه یک طرح به روشی ساده و کارآمد برای نمایش سریع از ایده نهایی است. با استفاده از این روش مهندس معمار می‌تواند کروکی‌های بیشتری ترسیم کند و معمولا در طراحی‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعریف راندو

تعریف راندو

راندو در اصل یک لغت فرانسوی Rendu است که معنای آن اجرای هنری یک طرح است. این اصطلاح بار اول برای طراحی هنری استفاده شد اما بعد از مدتی وارد معماری و طراحی داخلی نیز شد. راندو مرحله‌ای از طراحی داخلی است که در آن طرح کلی کار که قرار است اجرا شود با ابزارهای مختلف کشیده شده و به صاحب پروژه نشان داده می‌شود. شما می‌توانید برای طراحی دکوراسیون داخلی با آرکیدلایت با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت کلیک کنید.

در گذشته این کار با استفاده از قلم و کاغذ انجام می‌شد اما امروزه با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی این کار بسیار راحت و سریع شده است. هنوز هم شرکت‌های طراحی زیادی هستند که بسته به پروژه یک راندو دستی از آن ارائه می‌کنند. تفاوت راندو دستی با راندو نرم‌افزای در کیفیت و مدت زمان اتمام طرح است.

مراحل طراحی داخلی

اگر به شما بگویند که می‌توانید پیش از اجرای یک طرح دلخواه، شکل نهایی آن را ببینید چه خواهید گفت؟ قطعا برای شما هم لذت‌بخش است که قبل از اجرای یک طرح معماری، تصویر نهایی آن را ببینید و اگر لازم بود ایرادهای آن را برطرف کنید.

اکثر شرکت‌های طراحی امروزی پیش از اجرای طرح از تکنیک راندو برای نشان دادن شکل نهایی آن به صاحب پروژه استفاده می‌کنند. تیم طراحی داخلی نغمه حسینی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و پیش از اجرای طرحی که مد نظر دارید، یک تصویر از آن به شما نشان می‌دهد تا بتوانید راحت درباره آن نظر داده و اگر ایرادی دارد برطرف کنید.

انواع راندو کدام است

بنا به تعریفی که از راندو در مهندسی معماری ارائه شده است، انواع راندو به موارد زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

راندو خشک، راندو خیس و راندو نیمه خشک. هرکدام از این انواع راندو مزایا و معایب خاص خود را داشته و بسته به نوع پروژه به کار برده می‌شود.

  • به صورت کلی راندو خشک از اولین انواع راندو بوده که در قرون 18 و 19 توسط معماران مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در راندو خشک از انواع مداد سیاه، ذغال یا پاستیل استفاده می‌شود.
  • راندو نیمه خشک اما با وسایلی انجام می‌شود که خیس هستند اما سریع خشک می‌شوند. این نوع راندو تنوع رنگ بالایی دارد و در آن از انواع ماژیک و مرکب معمولی استفاده می‌شود.
  • راندو خیس نیز همان‌طور که از نامش پیداست با وسایلی انجام می‌شود که خیس هستند و دیر خشک می‌شوند. این وسایل شامل انواع آبرنگ می‌شود.

چرا از راندو استفاده کنیم؟

راندو تکنیکی است که به ما امکان مشاهده طرح نهایی را پیش از اجرا می‌‎دهد. برای همین می‌تواند به ما در فهم طرح نهایی و ایرادات احتمالی آن بسیار کمک کند. به طور کلی از مزایایی که می‌توان برای راندو نام برد موارد زیر از همه مهم‌تر هستند:

  • باعث می‌شود مشتری ارتباط بهتری با طرح نهایی برقرار کند.
  • نقاط قوت و ضعف طرج نهایی به‌خوبی نمایش داده می‌شود.
  • می‎‌توان تاثیر عناصر طبیعی مثل درخت و زاویه ورود نور به پروژه را هم در طرح نهایی دخیل کرد.
  • اگر از راندو کامپیوتری استفاده شود، می‌توان طرح گرافیکی به دست آمده را به‌صورت یک ماکت سه‌بعدی نیز درآورد و جزئیات آن را بهتر درک کرد.
  • کار ادیت طرج نهایی و اعمال سلیقه مشتری در بخش‌های مختلف طرح ساده‌تر می‌شود.
  • راندو امکان ارائه یک طرح واقع‌گرایانه را به ما داده و به همین دلیل تا حد بسیار زیادی به طرح نهایی شباهت دارد.
چرا از راندو استفاده کنیم؟
چرا از راندو استفاده کنیم؟

انجام راندو در تیم نغمه حسینی

راندو در تیم نغمه حسینی این‌گونه انجام می‌شود که شما ابتدا پروژه خود را به این تیم تحویل می‌دهید. سپس مهندس معمار بر سر پروژه حاضر شده و با یک برآورد کلی طرح نهایی را برای شما با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی مختلفی که در اختیار تیم است درآورده و به شما نشان می‌دهد. در این مرحله شما خواهید توانست جزئیات کار را مشاهده کرده و با استفاده از ایده‌هایی که در ذهن دارید آن را ادیت کنید. بعد از ادیت نهایی نیز کار به تیم اجرایی سپرده می‌شود و طرح نهایی به شما تحویل داده می‌شود.

حرف آخر

برای استفاده مفید از طراحی داخلی لازم است که بعضی اصطلاحات تخصصی این رشته جذاب را بشناسیم. این اصطلاحات شامل راندو که بسیار پرکاربرد است نیز می‌شود. راندو در اصل یک لغت فرانسوی است که اولین بار معماران و نقاشان فرانسوی آن را خلق کردند و امروزه در تمام حوزه‌های طراحی وارد شده است.

تیم نغمه حسینی یکی از موفق‌ترین تیم‌ها در اجرای راندوهای بی‌نظیر از طرح‌های دکوراسیون داخلی است که می‌تواند پیش از تحویل طراحی نهایی، راندویی حرفه‌ای از آن به شما نمایش دهد. برای همین اگر قصد دارید بخشی از منزل یا کل آن را طراحی کنید، حتما کار خود را به این تیم حرفه‌ای بسپارید.

سوالات متداول درباره راندو چیست؟

انواع راندو کدام است؟

راندو خشک، نیمه خشک و خیس. البته امروزه راندوهای کامپیوتری متداول‌تر هستند.

در راندو خیس از چه وسایلی استفاده می‌شود؟

در راندو خیس از انواع آبرنگ استفاده می‌شود و برای همین خیس نامیده می‌شود.

چطور می‌توان کار راندو طراحی دکوراسیون منزل را انجام داد؟

با سپردن کار به تیم نغمه حسینی می‌توانید به‌سادگی این کار را انجام دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

خدمات طراحی دکوراسیون آرکیدلایت

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up